רפואה אסתטית והזרקות

כל ההזרקות והייעוצים לקראת ניתוחים אסתטיים נעשים ע"י ד"ר רמון יצחק, מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית.

ייעוצים ניתנים חינם אין כסף (הניתוחים נערכים בבי"ח אלישע בחיפה). 

אסתטיקה הייתה תמיד קשורה ביופי ובטיפוח הגוף והפנים אולם עם השנים היא נכנסה אל תוך התודעה הרפואית וקיבלה תפנית ללא היכר. קיימים לא מעט טיפולים שאנו רואים בהם כטיפולים אסתטיים אך הם כלל לא נחשבים טיפולים תחת הכותרת אסתטיקה. יש לציין כי טיפולי פנים והזרקות קשורות באופן ישיר וברור למצבים רפואיים. אחרי שנרחיב מה היא אסתטיקה רפואית נדמה מצבים בהם יש לפתור את הבעיה באמצעות אסתטיקה רפואית ונסביר מה תרומתם של אותם טיפולים עבור אנשים הסובלים מצלקות וכתמי שלא עוברים. אסתטיקה רפואית כשמה כן היא, אסתטיקה הנדרשת במצבים רפואיים , או כפי שרובכם בטח מכירים ניתוחים פלסטיים נועדו בעיקר עבור המין הנשי בכדי לטפח את המראה החיצוני בלבד, כאשר מופיעה המילה אסתטיקה ישר עולה לנגד עינינו דמות של אישה בלונדית שעיסוקה העיקרי בחיים הוא לטפח את עצמה ובכן חלה טעות חמורה וניתוחים פלסטיים ממש אבל ממש לא נועדו בכדי לשפר את המראה החיצוני. ובטח שהוא לא מיועד רק עבור נשים יש לציין כי כמות הגברים שעושים ניתוחים פלסטיים היא כמעט ושוות ערך לכמות הנשים שעוברות את אותם ניתוחים פלסטיים על כן אין לזלזל בפתרון שנחשב לגאונות המאה. לא מעט אנשים סובלים מכתמים מולדים על עורם , כתמים שהגיעו עם השנים מחשיפת לאור השמש, קמטים, מחלות כמו סרטן, סרטן השד מאוד נפוץ, תאונות דרכים הימצאות בעת שריפה וכדומה, אירועים מסוג זה עשויים להשאיר צלקות נצחיות על פני העור והן לא יעברו לעולם. צלקות אלו נחשבות לפיזיות אך הן בעלות ערך נפשי לא קטן.

רבים סוברים וטוענים כי צלקות פיזיות בעיקר בגילאי העשרה מורידות את הביטחון העצמי ואת הערך העצמי ולרמה נמוכה מאוד. אם בחורה צעירה נכוותה בפניה למשל , המראה החיצוני הלוקה שלה כל כך יזעזע אותה עד שלעיתים קיימים מקרים בהם אדם לא מעוניין לצאת מפתח ביתו מאחר והוא חושש לתגובת החברה על המראה שלו. מדובר במקרים מאוד ספציפיים שפוגעים מאוד באישיות האדם ויכולים להישאר שם לעד על כן המציאו את אותם ניתוחים פלסטיים בכדי לנסות ותקן את הפגמים הגופניים ולהחזיר אותם לקדמותם. קיים כאמור עוד טיפול שיכול לתרום במצבים של כוויות ופגמים גופנים שנראים לעין, טיפולים פסיכולוגים לעיתים מומלצים בתקופה שיש אחרי האירוע אולם רק עד שהפצע או הכוויה תקבל את צורתה הסופית ורק אחר כך יוכל מנתח לתקן את הנעשה ולהשיב את העור לקדמותו ואם לא אז לפחות דומה במקצת למה שהיה. טיפולים פסיכולוגים לא קשורים לאסתטיקה רפואית אמנם הן הם הולכים יד ביד באופן אופטימלי ובמקרים קשים של איבוד הדעת והשפיות מומלץ ואף רצוי לערב את אנשים המקצוע השונים או את אנשי הרווחה בכדי שתיווצר רגיעה מהסערה הנפשית שלעיתים אנשים במצבים כאלו לוקים בה.

כאשר מדובר באסתטיקה הרפואית מדובר במקרים קלים עד קשים בהן ניתן לערב מנתחים מתחום הפלסטיקה שיעשו את המלאכה הנדרשת. אסתטיקה רפואית זהו נושא שנמצא במגמת עלייה בשנים האחרונות בעולם ובארצנו ולכן אי אפשר להתעלם מכך שחשוב לנו לראות יפים ואם לא יפים אז לפחות שלמים. מדובר בהסרת צלקות וכווית טיפול בכתמים באמצעות הזרקות מסוגים שונים בכדי להסתיר את מה שאירע והחריב את השטח הפצוע. לא תמיד אנו יודעים איך לגשת למקרים כאלו לכן אסתטיקה רפואית כל כך חשובה לאורח חיינו. גם במקרים של שיעור יתר אצל נשים, דבר שיכול לגרום לתסכולים רבים ולאיבוד ביטחון והערך העצמי על כן ברור לנו כי הסרת שיעור לצמיתות היא הדרך היחידה והטובה ביותר בכדי לשפר את המצב שאותה בחורה כל כך סובלת ממנו. קיימים גם ניתוחים בתחום הסרת השיעור אולם זהו פתרון מאוד לא נפוץ שעדיין לא התקבל בברכה בישראל אולם בארצות הברית זהו ניתוח מקובל הנעשה רק במצבים קיצוניים בהם בחורה נאלצת לגלח את פניה בתדירות שהמין הגברי מתגלח , במצבים מסוג זה יעשה ניתוח בלייזר אשר ימית את כל זקיקי השיער אולם שיעור היתר לא נגמר בניתוח ויש להמשיך ולטפל בו בתקופה שאחרי ההחלמה מהניתוח. כמו כן לייזר אפילציה ואינפרה אדום גם נחשבים לטיפולים הקשורים באסתטיקה הרפואית.

עוד נושא שקשור באופן ישיר לאסתטיקה הרפואית אולם נרחיב עליו יותר בהמשך הוא כמובן עניין התזונה והדיאטה הקולקטיבית שמתרחשת כבר תקופה ארוכה בעולם השמן , דיאטה ותזונה נכונה הם תתי נושאים שנמצאים תחת הכותרת אסתטיקה רפואית וזאת מפני שאדם שמן נחשב כאדם לא בריא ועליו לרדת במהירות במשקל ולא בשביל להראות יפה יותר. לסיכום מה שמשתמע מפני הדברים זהו דבר מאוד ברור ומאוד פשוט על כן ניתן להבחין כי כל אותם נושאים שמוכרים לנו מחיי היום יום קשורים מאוד לבריאות שלנו בכדי שנהיה יותר בריאים אנו צריכים לעשות מאמץ קל שעל הדרך גם קשור במראה החיצוני שלנו אין זה אומר שאנשים שנראים טוב הם בהכרח אנשים בריאים ממש לא אבל האסתטיקה והבריאות הולכות יד ביד באופן מלא אם מסתכלים על התמונה הכללית מלמעלה . לגבי כל אותם ניתוחים פלסטיים כאמור , אותם ניתוחים קשורים לבריאות הנפש שלנו באופן ישיר בכדי שנהיה בטוחים בעצמנו ונוכל לנהל אורח חיים שגרתי ובריא ללא כל חששות ופחדים מתגובת החברה על המראה שלנו, על מנת למגר את כל אותם חששות ופחדים שמוכרים לכל אחד קיימת האפשרות לבצע ניתוח פלסטי ולטשטש את אותו כתם שמעיב על שגרת חיינו.