בוטוקס

כל ההזרקות והייעוצים לקראת ניתוחים אסתטיים נעשים ע"י ד"ר רמון יצחק, מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית.

ייעוצים ניתנים חינם אין כסף (הניתוחים נערכים בבי"ח אלישע בחיפה). 

הזרקת הרעלן בוטוקס היא השיטה הפופולרית ביותר לטיפול בקמטי הבעה בפנים. קמטי הבעה הם הקמטים שיש לכולם מגיל מסוים בזוויות הפה, מעל השפתיים, במצח, בלחיים, בין הפה לאף וגם מתחת ובצדי העיניים. קמטי ההבעה נובעים מעודף פעילות של שרירי ההבעה שנמצאים מתחת לעור הפנים. אמנם לא לכולם קמטי ההבעה בפנים מפריעים אבל לאלו מכם שקמטי ההבעה בפנים כן מציקים כדאי שתדעו שיש עכשיו אופציה להיראות טוב יותר קרוב למקום מגוריכם.

הבוטוקס ידידה הטוב של אישה בעת צרה, כשאנו אומרים צרה למה אנו מתכוונים. השעון לא עוצר לעולם והזמן רץ ככה גם אנחנו והמספר שמרחף מעל ראשינו וקורא לעמנו גיל. הגיל שלנו ואורח החיים שהסתגלנו אליו במשך השנים הם שני דברים שהולכים יד ביד בדרך ככל על כן אישה מתבגרת לא מחכה ליום מותה בכדי לטפל בעצמה ולטשטש את שרידי השנים על פיה המקומטות, אולם לא רק הנשים עושות טיפולי בוטוקס בקריות על ידי הזרקה של חומר פעיל את תוך השריר ומשתקת אותו. ובכן חומר זה הגיע אלינו בשנים האחרונות בכדי לפתור לא מעט בעיות שחשבנו כי לא ניתן לפתור לעולם. בעזרת הבוטוקס נשים בגירות יכולות לטשטש את גילן ולהעלים חלק נכבד ממספר הקמטים שיש על פניה. נראה כיצד התפתח עולם ההזרקות לרמה היסטרית בה גברים ונשים מזריקים להם כאחד

את אופן הזרקת בוטוקס שהתגלה במחקרים האחרונים שפורסמו כי הוא אכן נחשב לחומר בעל פוטנציאל רב תחומי ורפואי המתבטא באופן רחב ככל שניתן בכדי להשתמש בכל לכל מני נושאים שונים  ואחרים שלאו דווקא קשורים בתחום האסתטי ולקשר אותו באופן ישיר לתחום הרפואה
ובעל מגוון יישומים מפתיע ומהווה פריצת דרך בתחום הטיפול בצלקות במידה ואירע אסון, אדם נפצע במהלך שריפה אות תאונה , טיפול בבוטוקס עשוי לשפר את המצב ותוך זמן אולי להחזיר את פניו למצב הקודם שלהם. במחקרים האחרונים שנבדקו , עלה נתון  כי הזרקת בוטוקס, הוא תהליך יעיל גם בטיפול מניעתי להיווצרות צלקות בפנים, מה שאומר שאם הנך מוזרק בוטוקס וקורה אסון שבו פניך עלולות להינזק דע כי חומר הבוטוקס מקטין את האפשרויות שתיווצר צלקת. החוקרים סוברים וטוענים כי אפשר לשדרג את מראה הצלקות במידה והן קיימות בפנים באמצעות טיפול זה, טיפול בבוטוקס. מה שבעצם חומר הבוטוקס עושה, הוא משתק את שרירי האזור ויוצר שטח חלק ונוח על מנת שהפצע יחלים. כמו כן, קיים יתרון נוסף חומר הבוטוקס מונע תנועת שרירים באזור ומשטח את הצלקת עד למראה אחיד וחלק. יד לציין כי קיים יתרון בטיפול זה בגיל צעיר יחסית בסביבות גיל ה-30, והוא עשוי להניב תוצאות טובות ואפקטיביות לטווח ארוך יותר אם עושים את הטיפול בגיל צעיר, ובמקביל העור יהיה חלק יותר גם לאחר הזרקת בוטוקס עתידית במידה ותרצו לעשות שוב.

טיפולי בוטוקס בקריות משמשים לטיפול במספר סוגים של קמטי הבעה : קמטי הבעה במצח, קמטי הבעה בצדי העיניים (קמטי צחוק), קמטי הבעה בצידי הפה, קמטי הבעה בין הפה לאף ועוד. טיפול בוטוקס בקריות לא רק חוסכים מכם את הנסיעה המיוחדת למרכז הארץ לצורך טיפול קוסמטי אלא גם מציעים לכם טיפול יעיל, בטוח ואסתטי. לפניכם מדריך קצר על טיפול הבוטוקס.

בתחום זריקות הבוטוקס למיניהן מסתובבת לה בדיחה צינית על האופן שבו תראה מטופלת אחרי טיפול בבוטוקס ולעיתים משווים את המוזרקות בחומר זה לבובות חרסינה מאחר והן לא יכולות להזיז את הפנים יותר מדי. החומר מקבע וזאת מפני שטיפול בהזרקת בוטוקס גורם לפעילות מינימאלית מאוד של שרירי ההבעה, וכשמשתקים כל שריר בגיל מוקדם, התוצאה שתתקבל היא שהשריר לא יתפתח בשנים שאחרי הטיפול. ובכך למעשה אנו מוצאים כי טיפול זה יתרום רבות גם במניעת קמטי הבעה בעתיד כאשר אותו אדם יתבגר. הזרקת חומר בוטוקס היא זריקה יעילה מאוד במיוחד בשלושה אזורים פופולאריים שבם כולם מזריקים והם, אזור המצח, התחום שבין הגבות וסביב העיניים, אנשים סוכרתיים מרבים להזריק שם. אותו טיפול המתמחה בצלקות וקמטים יתבצע ללא חומר מרדים והוא נחשב לפשוט באופן יחסי. אל אותם סיבי השריר, האחראים על יצירת הקמטים ברחבי הפנים, מוחדרים כמות זעירה עשויה מחומרים טבעיים. כבר ציינו כי הבוטוקס אינו פוגע בהבעת הפנים, מאחר שכבר הבנו כי ההזרקה הינה מקומית, והפזור של החומר לא לוקח זמן רב. זריקת הבוטוקס היא זריקה שאושרה לשימוש צרכים אסתטיים החל משנת 2002 ובכך היא מאפשרת למיליוני מטופלים שונים להיפטר מאותם מקמטים וצלקות מציקים הנמצאים חלק העליון של הפנים. אופן הזרקת בוטוקס מתנהל באופן מאוד פשוט משך הטיפול הוא עניין של כמה דקות לא יותר, המטופל או המטופלת יושבים על מיטת הטיפולים הרופא מסמן את האזור מחטא אותו היטב לפני הכנסת המחט בודק במזרק כי אין מעצור במזרק ולא יוחדר אוויר אל תוך הפנים , אחראי בדיקות אלה יחדיר הרופא את המחט ויפזר את החומר לאט ובהתפשטות בכדי שלא יוצרו גושים בעת ההזרקה לאחר מכן שוב יחטא את המקום ובזאת נגמר הטיפול.

השפעת הרעלן על החלשת השריר מביאה להפחתת או העלמת קמטים מסוימים לתקופה של כארבעה-חמישה חודשים. הטיפול כולל הזרקה לאזור בין הגבות ("הגלבלה"), למצח ולצדי העיניים פעמיים עד שלוש בשנה. במרבית המקרים הטיפול יביא לשיפור עד היעלמות מלאה של הקמטים.לסיכום אנו מוצאים כי משנת 2002 זריקת הבוטוקס מאפשרת לאין ספור אנשים פעילות יומיות נורמלית וסבירה, היא משפרת את המראה באורך פלא והתוצאות נראות באופן מידי מיד אחרי הטיפול. עוד מצאנו כי זריקת הבוטוקס היא זריקה שפרצה גבולות בחום המדעי והיא לא משמשת רק לטיפולים אסתטיים אלא היא מצטרפת בצעדי ענק את תחום הרפואה ועוזרת לאנשים בעלי צלקות שונות להחלים נפשית ופיזית דרך המהירה ביותר. הזריקה מחזיקה זמן רב ונחשבת ליעילה מאוד. היא מאוד נפוצה בעולם המערבי ואפילו נשים צעירות שעוד לא הגיעו לגיל 40 מזריקות בוטוקס בשיטתיות. ממצאים רבים גילו לנו כי מאחר וזריקת הבוטוקס משתקת את תאי השירים הפנימיים מתקבלת צורה קבועה יותר של הפנים והתזוזה היא קלה וכמעט לא נראית ממש כמו בובה.