מילוי קמטים

 

כל ההזרקות והייעוצים לקראת ניתוחים אסתטיים נעשים ע"י ד"ר רמון יצחק, מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית.

ייעוצים ניתנים חינם אין כסף (הניתוחים נערכים בבי"ח אלישע בחיפה). 

רבים לא יודעים מה משמעות הקמטים בפני האדם, קמטים הם אותם סדקים שקועים בפני האדם מבוגר או בגיר, ניתן להבחין בקמטים מוקדמים אצל נשים לא בהכרח מבוגרות אחרי שנחשפו שנים רבות ובתדירות גבוהה לחשיפה של שמש חזקה. כל נושא השיזוף קשור בקשר ישיר להזדקנות וקמטים קשים בפני האדם. חוסר נוזלים , במידה ואדם לא שותה מספיק מים עורו מזקין מהר יותר מאדם שכן שותה מים. חולי סוכרת סובלים מקמטים מוקדים בפנים , רמת הסוכר בגוף שלהם גבוהה והיא סופחת את הנוזל הקיים. כמו כן קיים עוד לא מעט פרמטרים שמשפיעים באופן ישיר על קמטים בפני האדם, אולם כיום קיימים פתרונות שונים בכדי לפתור את הבעיה הכללית. כעיקרון מדובר בקמטים הנחשבים לדרגה בינונית ומעלה ולא בקמט או שניים באזור המצח. אם ומצב הקמטים נחשב למצריך מילוי קמטים על כן יבצע הפלסטיקאי את המילוי הנדרש מחומרים שונים. קיימים לא מעט חומרים טבעיים ולא טבעיים כאחד שיועדו למלא קמטים באופן אופטימלי אולם לא תמיד יודע הלקוח מה הכי טוב עבורו, עם השנים ה ממציאים רק עוד ועוד סוגים שונים אולם בחרנו להתמקד בחומר הפופולארי ביותר בתחום ההזרקות ומילוי הקמטים והוא מוכר ושמיש בכל רחבי העולם.

אנו גאים להציג חומצות הילורוניות לסוגיהם, אלו הם חומרים למילוי קמטים משובחים ביותר והם נחשבים למתקדמים ביותר, כמו כן הם נחשבים לחומר למובילים כיום בטרנד ההזרקות ומילוי הקמטים המציקים כאשר מטרתם העיקרית של החומצות הילורוניות הם, עיבוי שפתיים במצבים מצריכים, מילוי קמטים והענקת נפח באזור הלחיים ועפעפיים, כל מה שרציתן לדעת על חומצות הילורוניות, מיד תקבלו את כל התשובות על תחום ההזרקות הקמטים וכל מה שביניהם על כן קודם לכן נציין כי מילוי קמטים זהו טיפול מאוד נפוץ בקרב הנשים המבגרות מאחר כי כבר ציינו שהאסתטיקה וטיפוח הגוף והפנים הפכו לתופעה גורפת עד לאין שיעור ומשרד הבריאות אישר את הטיפול הנ"ל. הזרקת חומצות הילורוניות ,זה הזמן לדבר על אופן החדרה של המילוי אל תוך שטח הפנים ולמה נבחרה דווקא שיטה זו מבין כל צורה אפשרית שהיה ניתן להחדיר את החומר לשטח הפנים בצורה אחרת שמקובל על משרד הבריאות. חומצות הילורוניות קיימת אצלנו בתוך הגוף ועושה פעולה שסופחת אליה מים ובכך גורם מהלך זה לכך שהעור לא יהיה יתייבש , פה נכנס עניין הלחות,  פעולה זו כמו כן תורמת לנפח בעור הפנים או בשפתיים על פי רצון הלקוחות. חומצות הילורוניות כאמור הם חומרי מילוי טבעי ונכלל מחומרים מלוי קמטים טבעיים בשונה מחומרי מילוי קמטים אחרים אינו מבוסס על החי כמו למשל אבולנס הלא טבעי שמיוצר באמצעות הנדסה גנטית מכרבולת של תרנגולות ומבוסס קולגן, מה שמבטיח בוודאות כי לא תתפתח אלרגיה לאחר הזרקת חומצות הילורוניות ולכן גם אין צורך לבצע בדיקת רגישות טרם תחילת טיפול ההזרקות. יש פרט חשוב ביותר שצריך לדעת ולקחת בחשבון והוא גם היתרון המרכזי והגדול של חומצות הילורוניות –  שהוא כאמור חומר זמני ומתפרק שלא נשאר בגוף למשך זמן רב ואשר אינו גורם לתופעות לוואי כמו למשל בטיפולי קמטים באמצעות הזרקות סילקון או כל מני חומרי מילוי קמטים אחרים, אשר שונים בתכליתם החומרים אינם נספגים , חומרים אלו שייכים לקבוצת החומרים הקבועים על כך תוכלו לקרוא בהמשך ולהבין את ההבדלים בתחום הזרקות החומרים ובעיקר מדובר על חומרים מסוג סיליקון, ביואלקמיד וארטיקול, חומרים קבועים.  בנוסף יש גם לא מעט כאלו שרואים בכך חיסרון רב מאחר ויתרונו הגדול הוא גם חסרונו שכן חומצות הילורוניות מחזיקים מעמד לאחר הטיפול עד לפרק זמן של שנה שלא כמו החומרים הקבועים שמספיקים ליותר מ4 שנים ולפעמים לנצח.

לא פעם עלה לדיון סיפור הזרקות חומרים שונים אל תוך שטח הפנים והאם כדאי לאשר החדרת מחטים אל פני האדם מבלי לפגוע במערכת העצבית שלו והאם חומרי חומצות הילורוניות מאושר להזרקה . חומצות הילורוניות מוכרים לרופאים וללקוחות רבים ונמצא בשוק יותר מעשר שנים ונחשב כאמור חומרים אלה נחשבים לבטיחותיים ביותר מבין כל שאר החומרים בשוק והוא מאושר ע"י מנהל התרופות האמריקאי, מנהל התרופות האמריקאי הוא ארגון בעל שם עולמי וקבלת כל אישור משם נחשב לצעד גדול בתחום הרפואה והאסתטיקה. צריך להבין כי התהליך בו שולחים לאישור תרופה או טיפול אסתטי כזה או אחר למנהל, הוא יקר מאוד, שנמש זמן רב ונבחן תחת זכוכית מגדלת עד לקבלת האישור המיוחל לעיתים מדובר בשנים. חומצות הילורוניות לא בהכרח יתאימו לכל אחד על אף החומרים הטבעיים מהם הוא עשוי, האישורים העולמיים וכל מה שבא אתו. ובכן יש לבדוק למי הוא כן מתאים, מאחר וכל עולם מילוי הקמטים באמצעות חומרים חיצוניים מוצף בכל מיני חומרים .המלצת רופא מטפל אחד שרואה את הקמטים, אינה תמיד תהיה זהה לאחר ולפעמים אנו לא יודעים איך ניתן לבחור את חומר מילוי הקמטים המתאים עבורנו , אין הגבלה בכמות הזרקתו וכאמור הוא נחשב לחומר בטיחותי ויש אתו ניסיון רב ושיעור הצלחות נאה ביותר.